Szkolenia – dlaczego warto?

Szkolenia – dlaczego warto?

Praca na danym stanowisku przez dłuższy okres czasu przypomina parabolę. Są momenty intensywnej pracy oraz czas spokoju, kiedy zbytnio wiele się nie dzieje. Taka sytuacja powoduje, iż większość z nas odczuwa spokój, gdyż jest to względnie komfortowe. Może być to złudne, gdyż prowadzi to do nagłego i nieoczekiwanego zwolnienia. Powodem może być brak rozwoju oraz chęci podnoszenia własnych kompetencji. Taka osoba z perspektywy pracodawcy jest mało atrakcyjna. To pokazuje, że warto inwestować w siebie. Jednym ze sposobów rozwijania własnych kompetencji jest udział w szkoleniach. Dlaczego zatem warto się na nie udawać? Gdzie tak właściwie można się szkolić?

Większe możliwości na rynku pracy

Współcześnie rynek pracy diametralnie się zmienił. Rzadko kto może poszczycić się „stałą pracą”. Wynika to z dynamicznych zmian jakie zachodzą w przestrzeniach zawodowych. Obecnie jeden wyuczony fach nie daje gwarancji na to, że będzie się go wykonywało przez całe życie. Dzisiejszy rynek pracy wymaga elastyczności i gotowości do zmian oraz przekwalifikowania własnych kompetencji.

Inwestując w różnego typu szkolenia zwiększamy dodatkowo szansę na większy zarobek. Pracodawca dzięki temu wie, że taka osoba jest otwarta na wyzwania i gotowa się podjąć zupełnie nowych projektów. Zresztą logiczne jest, że poszerzony zakres obowiązków powinien liczyć się z większym wynagrodzeniem.

Szkolenia – dlaczego warto?

Rozwój umiejętności

Pracodawca w głównej mierze skupia się na umiejętnościach pracowników. Ich rozwój powoduje, że zadowolenie jego wzrasta, gdyż firma może poszczycić się wykwalifikowaną kadrą, co dobrze wpływa również na jej rozwój. Kursy czy szkolenia rozwijają nie tylko teoretyczne kwestie, ale też praktyczne. Bardzo często są powiązane z koniecznością odbycia stażu czy też praktyki, co utrwala i kształtuje praktyczne umiejętności.

Gotowość do stawania przed nowymi wyzwaniami

Chęć poszerzenia własnych kompetencji łączy się z pokonaniem lęku przed tym, co nieznane. Wielu pracodawców widząc pozytywne skutki przebytych szkoleń, by go dodatkowo zmotywować proponuje udział w kolejnych szkoleniach, a dla niego jest to dobra inwestycja, gdyż naocznie widzi jej rezultaty.

Gdzie się szkolić?

Jest wiele firm szkoleniowych, oferujących profesjonalne usługi szkoleniowe na rynku. Jedną z nich jest M4G Seminars, skupiająca instruktorów, których łączy pasja do sztuki i edukacji. W ofercie znajduje się szereg propozycji. Wszystkie szkolenia graficzne 3D mają miejsce w Krakowskim Parku Technologicznym, gdzie każdy uczestnik szkolenia otrzymuje własne stanowisko komputerowe z dwoma monitorami oraz tabletem graficznym Wacom Intuos5. Wśród szkoleń M4G Seminars wyróżnia się takie warsztaty jak Visual Masterclass, Precision in 3D, Sculpt&Paint, 3D Models for Games, Sculpt your Hero, Fur in Production, Sculpting Anatomy, Motion Design, czy Animation Workshop. Jak widać oferta tej firmy szkoleniowej jest niezwykle bogata więc z pewnością każdy odnajdzie szkolenie odpowiadające własnym wymaganiom.

W czasach pandemii wiele firm przeniosło swoją działalność w przestrzeń wirtualną, więc szkoleń można szukać równie dobrze w Internecie.

 

 

Podobne artykuły