Czym obdarzyć pracowników na święta?

Czym obdarzyć pracowników na święta?

Święta Bożego Narodzenia tuż za rogiem. To nie tylko gorący czas w każdym domu, ale i w każdej firmie. To moment, gdy pracodawcy rozmyślają nad tym, czym obdarować własnych pracowników. Warto dowiedzieć się co będzie absolutnym strzałem w dziesiątkę. Docenienie przez pracodawców jest bardzo ważnym czynnikiem motywacyjnym dla wielu pracowników. Należy im się więc coś wyjątkowego w ten świąteczny okres. Oto kilka propozycji prezentowych dla osób zatrudnionych we własnej firmie.

Premia świąteczna

Święta łączą się zwykle z większymi wydatkami na prezenty, przygotowaniami do świąt, zakuami spożywczymi, ozdobami, szykownymi kreacjami na spotkania z rodziną. Te elementy pochłaniają bardzo dużo pieniędzy, dlatego z pewnością każdy pracownik w tej sytuacji ucieszy się z wyjątkowej premii świątecznej. Ponadto może być ona wręczona na koniec roku w formie podsumowania całorocznej pracy i miłego prezentu gwiazdkowego.

Czym obdarzyć pracowników na święta?

Bony świąteczne

Zakupy przedświąteczne potrafią zrobić wielką dziurę w naszym budżecie, stąd pomysł prezentu w formie bonu świątecznego również wydaje się być sensownym pomysłem. Takie bony są coraz powszechniejsze i można je wykorzystać w coraz to większej liczbie miejsc w Polsce. Są one uwzględniane w sklepach spożywczych, odzieżowych, supermarketach, sklepach online lub na stacjach benzynowych. Jednym z przykładów takich bonów są bony Sodexo.

Voucher świąteczny

Wizyta w SPA, weekend z dala od zgiełku miasta, lot balonem, helikopterem czy ferie zimowe dla całej rodziny są równie dobrym pomysłem na prezent świąteczny dla własnych pracowników. To okazja do spędzenia czasu tylko z bliskimi w doskonałych okolicznościach, co korzystnie wpływa na zacieśnienie więzi i wspólne przeżycie niezapomnianych chwil. Takie prezenty nie tylko budują poczucie wdzięczności w pracownikach, ale także odprężają ich, ładując odpowiednią energię, którą później przełożyć można korzystnie, realizując różne projekty zawodowe. W pracownikach wzrasta większa motywacja i chęć do pracy.

Wśród innych pomysłów znaleźć się mogą karty przedpłacone dla pracowników, świąteczne kosze upominkowe albo wspólna kolacja wigilijna.

Podobne artykuły