Dlaczego warto inwestować w wynajem aut dla firm?

Dlaczego warto inwestować w wynajem aut dla firm?

Wydarzenia minionego roku spowodowały, że duże przedsiębiorstwa rezygnowały z kupowania samochodów służbowych oraz tych zakupywanych w formie leasingu. Sytuacja ta spowodowała zwiększenie popularności alternatywy jaką jest wynajem samochodów dla firm w wypożyczalniach. W swych ofertach prezentują opcję najmu długoterminowego, dedykowany specjalnie dla tych prowadzących własną działalność gospodarczą. Warunki takiego wynajmu są niezwykle dogodne dla firm oraz elastyczne, dzięki czemu mogą kierować swą flotą w sposób ekonomiczny. Co jeszcze warto wiedzieć na temat wynajmu samochodu dla firm?

Wzrost popularności wynajmu samochodów przez przedsiębiorców

Wynajem samochodów stał się bardziej powszechnym zjawiskiem w porównaniu do wcześniejszych lat. Widać to znacząco na danych statystycznych, gdzie w 2015 roku w miejskim systemie wypożyczeni miało miejsce jedynie 6 milionów wynajmów, a dla porównania w 2021 roku prognozuje się, że będzie ich aż 35 milionów. Jest to niemal sześciokrotny wzrost. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wynajmu samochodów przez przedsiębiorców, prowadzących działalność różnej wielkości. W naszym kraju z roku na rok powiększa się liczba miast, w których można zdecydować się na usługę wynajmu samochodowego. Do najbardziej czołowych należy Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warszawa, Kraków i Poznań.

Dlaczego warto inwestować w wynajem aut dla firm?

Powody, dla których warto wypożyczać samochody

Największym zainteresowaniem wśród mniejszych i średnich przedsiębiorstw cieszy się usługa wynajmu długoterminowego. Dla tego typu firm nie opłaca się inwestować we własną flotę samochodową. Bardzo popularny do tej pory leasing powoli odchodzi do lamusa na rzecz najmu okresowego kierowanego głównie do prywatnych klientów oraz długoterminowy wynajem samochodów, który powstał z myślą o przedsiębiorcach. Firmy chętnie korzystają z tej usługi, ponieważ koszty najmu są znacznie korzystniejsze w porównaniu do opłat leasingowych. Co więcej, wynajem długoterminowy nie oddziałuje na zmniejszenie zdolności kredytowej oraz nie jest uzależniony od dochodu firmy. Ponadto opłaty miesięczne za wynajem wliczane są w koszty prowadzonej firmy. W ujęciu rocznym taki wynajem jest dużo bardziej opłacalny w porównaniu do zakupu samochodu.

Wynajem długoterminowy samochodów dla firm

Usługa ta nieco różni się od najmu krótkoterminowego. Tutaj zawierana jest indywidualna umowa z wypożyczalnią, w której zostają uwzględnione wszelkie potrzeby i wymagania. Wszelkie kwestie techniczne zostają po stronie firmy wynajmującej, a w razie awarii zaraz zostaje podstawiony samochód zastępczy. Sposób ten zwalnia firmy z wielu dodatkowych obowiązków, dzięki czemu mogą komfortowo cieszyć się usługą najmu.

Przykładem dobrze prosperującej wypożyczalni jest Express Car Renatal, która oferuje wynajem aut w Krakowie i całej Polsce. Wyróżnia ją najbardziej elastyczny wynajem samochodów dla firm. Nie ma dla nich znaczenia długość i ilość czasu trwania umowy, ich priorytetem jest pomoc w zbudowaniu floty samochodowej dla firm.

Partnerem merytorycznym materiału jest Express.pl – wynajem aut Kraków.

 

Podobne artykuły