Ile kosztuje transport palet w europie?

Ile kosztuje transport palet w europie?

Średnia cena transportu palet na trasach międzynarodowych uzyskana na podstawie transakcji przeprowadzonych na portalu Clicktrans.pl wynosi 581 zł netto oznacza to, że za jeden kilometr będziemy musieli zapłacić średnio 0,46 zł netto. W Polsce natomiast średni koszt transportu palet wynosi około 180-200 zł netto.

Od czego zależy koszt transportu palet na trasach międzynarodowych?

Koszt transportu palet na trasach międzynarodowych zależy przede wszystkim od: wagi ładunku, wagi palety oraz popularności kierunku, w którym zamierzamy zlecić transport. Zlecając transport zawsze powinniśmy upewnić się czy oferowane nam ceny podane są w kwocie brutto czy netto. Pamiętajmy również o tym, że jednostkowa cena transportu będzie zawsze niższa w sytuacji, gdy będziemy zlecać większą liczbę przesyłek paletowych.

Palety to bardzo popularna forma transportu. Stosuje się je do przewożenia ładunków wielogabarytowych, przesyłek o dużej wadze oraz w przypadku zleceń hurtowych. Na paletach transportuje się różnego rodzaju towary, mogą to być miedzy innymi: skrzynki, paczki, materiały budowlane, sprzęt RTV i AGD czy tez bramki stalowe. Palety przewożone są za pomocą ciężarówek bądź busów. W przypadku palet o cięższych ładunkach wymagane są auta posiadające windę. Przesyłki transportowane są na paletach standardowych lub na paletach o niestandardowych wymiarach. Najbardziej popularnymi standardowymi paletami są tak zwane europalety (EUR). Posiadają one następujące wymiary:

  • długość- 1200 mm
  • szerokość- 800 mm
  • wysokość- 144 mm
  • obciążenie do 1500 kg

Przykładowe koszty transportu palet na trasach międzynarodowych.

W przypadku najniższego przedziału wagowego od 0 do 100 kg średnia cena netto transportu palet na trasach międzynarodowych wynosi 434 zł, a średnia cena netto za jeden kilometr to 0,37 zł. Natomiast średnia cena netto transportu palet przy najwyższym przedziale wagowym 1500+ kg to już koszt 972 zł. Średnia cena netto za kilometr w tym przypadku kształtuje się na poziomie 1,08 zł.

Jeżeli zamierzamy przewieźć palety do Hiszpanii to musimy liczyć się z tym, że średnia cena netto transportu do tego kraju to koszt 825 zł, a średnia cena netto w przeliczeniu na jeden kilometr wynosi 0,33 zł.

Ile kosztuje transport palet w europie?

Jeżeli naszym miejscem docelowym jest natomiast Wielka Brytania to za przesyłki zapłacimy średnio 642 zł netto. Średnia cenna netto za kilometr to natomiast 0,37 zł. Koszt przesyłek o przedziale wagowym pomiędzy 100 a 500 kg to ok 400-600 zł. Cięższe paczki o wadze od 500 do 1000 kg to koszt w wysokości od 700 do 1000 zł. Natomiast za najcięższe przesyłki transportowane do Anglii możemy zapłacić nawet 1400 zł.

W ramach transportu międzynarodowego wiele przesyłek przewożonych jest również do Niemiec. W tym przypadku koszty kształtują się następująco: średnia cena netto transportu to 446 zł, średni koszt netto za jeden kilometr to 0,55 zł. Za transport palet mieszczących się w przedziale wagowym pomiędzy od 100 do 500 kg zapłacimy około 330-540 zł. Koszty przesyłek, których waga przekracza 1000 kg wynosi od 550 do 650 zł.

Podobne artykuły