Ile trwa pozycjonowanie?

Ile trwa pozycjonowanie?

Pozycjonowanie strony internetowej jest wymagającym przedsięwzięciem, które musi trwać odpowiednio długo. Pierwsze rezultaty zazwyczaj widoczne są już po 3-6 miesiącach od rozpoczęcia działań, ale to, ile trwa pozycjonowanie, zależy od wielu czynników. Trudno jest więc jednoznacznie określić, kiedy dana strona znajdzie się w Top10 wyników wyszukiwania. Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej i od czego zależy szybkość efektów?

Od czego zależy czas potrzebny do skutecznego wypozycjonowania strony?

Pozycjonowanie strony jest przedsięwzięciem, które wymaga sporo czasu, wiedzy, zaangażowania oraz cierpliwości. Aby osiągnąć pozytywne i trwałe efekty działań z zakresu SEO warto jednak poczekać i uzbroić się w cierpliwość. Należy zdawać sobie także sprawę z tego, że pozycjonowanie stron www jest długim i wieloetapowym procesem, który nie może zostać zrealizowany w krótkim czasie. Agencje, które oferują osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce w bardzo krótkim czasie, zazwyczaj korzystają z działań niezgodnych z wytycznymi Google, za co strona może zostać ukarana banem lub filtrem. Zamiast tego warto sięgnąć po sprawdzone i w pełni legalne działania o potwierdzonej skuteczności od profesjonalnych i sprawdzonych agencji SEO.

To, ile trwa pozycjonowanie strony www zależy od wielu czynników. Na pozycję strony w Google wpływa m. in. wielkość serwisu oraz poziom jego optymalizacji, konkurencyjność wybranych fraz kluczowych, branża, historia strony internetowej oraz doświadczenie i profesjonalizm agencji SEO. Powierzając pozycjonowanie naszej witryny sprawdzonej agencji z wieloletnim doświadczeniem możemy dodatkowo liczyć na szybsze efekty pozycjonowania oraz korzystać z bezpiecznych oraz aprobowanych przez Google metod.

Ile trwa pozycjonowanie?

Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej i jak można przyspieszyć ten proces?

Jak widać, istnieje bardzo wiele czynników, które wspólnie wpływają na czas trwania pozycjonowania. W przypadku niewielkich serwisów internetowych pozycjonujących się na proste, mało konkurencyjne frazy, pierwsze efekty prowadzonych działań będą widoczne już po 2 tygodniach. W ich przypadku do poprawy widoczności strony w Google wystarczyć może jedynie optymalizacja tytułów i metatagów. Jeśli natomiast naszym celem jest Top10 na bardzo konkurencyjne frazy, cały proces pozycjonowania może potrwać nawet kilkanaście miesięcy oraz wymagać szeregu złożonych, starannie rozplanowanych w czasie działań.  

Proces pozycjonowania strony można jednak nieco przyspieszyć. Zupełnie nowym witrynom umożliwia to m. in. Search Console od Google, dzięki któremu można przyspieszyć indeksację strony oraz pojawienie się strony w wyszukiwarce. Dobrą pozycję w Google można osiągnąć w krótszym czasie stawiając także na responsywność witryny, przyspieszając jej ładowanie oraz wyposażając stronę w certyfikaty SSL. Duży wpływ na czas pozycjonowania ma również kraj – posiadając stronę pozycjonowaną w innym kraju niż Polska, warto więc skorzystać z usług agencji specjalizującej się w pozycjonowaniu zagranicznym.

Partnerem materiału jest DevaGroup. Szukasz pozycjonowanie Niemcy wybierz lata doświadczeń!

Podobne artykuły