Co można robić w Krakowie? Pomysły na weekend i wolne dni

Co można robić w Krakowie? Pomysły na weekend i wolne dni

Weekend to czas, kiedy większość z nas ma okazję odpocząć i oderwać się od codziennych obowiązków. Niemniej jednak, spędzanie wszystkich tych dni w domu może okazać się jeszcze bardziej męczące od aktywnego wypoczynku. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy Krakowa, którzy w czasie trwania weekendu, licznie gromadzą się na rozmaitych wydarzeniach.

Chociaż miasto to ma niezwykle dobrze rozbudowaną architekturę, to mało który mieszkaniec decyduje się na regularne zwiedzanie takich zabytków jak Wawel czy Stare Miasto. Zamiast tego, większość udaje się w równie ciekawe miejsca, które nie są aż tak oblegane przez turystów. Co warto robić w wolne dni w Krakowie? O tym postaramy się opowiedzieć poniżej.

Wyjście do Muzeum Sztuki Współczesnej

Kraków posiada szeroką ofertę muzeów, które bez wątpienia warto odwiedzić. Jednym z nich jest Muzeum Sztuki Współczesnej, oferujące bardzo intrygującą kolekcję prac. W tym miejscu spotkamy najczęściej osoby młode, które spragnione sztuki, chcą poznać najnowsze dzieła obecnie żyjących artystów. Inne muzea jak chociażby Muzeum Narodowe, również są bardzo popularne. Aby zachęcić ludzi do odwiedzania tych miejsc, raz w roku organizowana jest Noc Muzeów, gdzie wejście do każdej krakowskiej galerii sztuki jest całkowicie za darmo.

Co można robić w Krakowie? Pomysły na weekend i wolne dni

Wydarzenia kulturalne w Krakowie

W zależności od pory roku, miasto Kraków organizuje szereg wydarzeń kulturalnych i festiwali. Ich liczba jest tak duża, że z pewnością uda się znaleźć coś dla siebie w każdy weekend. Do najpopularniejszych festiwali i wydarzeń w mieście królów zaliczamy:

  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy
  • Dni Muzyki Staropolskiej
  • Koncerty w Filharmonii Krakowskiej
  • Dni Muzyki Elektronicznej
  • Jarmark Świetojański

Oczywiście, niemal w każdy weekend w krakowskich teatrach odgrywane są różnego rodzaju spektakle. Na nie również można wybrać się samotnie bądź ze swoimi rodzinami.

Spacer po Kazimierzu

Niektórzy mieszkańcy nie zaliczą do udanych weekendu, w którym nie wybiorą się na długi spacer po najpiękniejszej dzielnicy Krakowa. To właśnie na Kazimierzu znajdziemy piękną architekturę oraz szeroką ofertę gastronomiczną, która w pełni umili nam dzień wolny i pozwoli odstresować się po całym tygodniu.

Podobne artykuły