Gdzie można zjeść najlepsze sushi w Warszawie?

Gdzie można zjeść najlepsze sushi w Warszawie?

Sushi to potrawa coraz częściej wybierana przez Polaków, która na dobre zagościła już w naszej kulturze. Mimo, iż kojarzyć się może głównie z czymś bardziej ekskluzywnym to o jej popularyzacji i powszechności może świadczyć ilość punktów sprzedażowych, oferujących ten produkt. Wiele z nich proponuje dowóz sushi wprost pod wskazany adres, niczym znana i lubiana przez wszystkich pizza. Warto więc nie zatracić się w ich gąszczu i dowiedzieć się, gdzie serwują najlepsze sushi. Oto kilka przykładowych miejsc, serwujących ten przysmak.

Sakana – pierwsze spotkanie z sushi

Sakana to miejsce odpowiednie dla osób, które chcą po raz pierwszy posmakować sushi. Najlepiej swą przygodę rozpocząć od grillowanej wersji, dzięki czemu będzie łatwiej przejść nam do jedzenia surowej ryby. Restauracja ta znajduje się w dwóch miejscach w Warszawie, a mianowicie przy ulicy Jana Moliera oraz Burakowskiej. Ich pierwsza restauracja istnieje na rynku od przeszło dwudziestu lat. Warto wydać tutaj na sushi nieco więcej niż przeciętnie, jednak zostanie to odpłacone wysoką jakością serwowanych potraw.

OtoSushi – sushi warszawa praga

Poszukując restauracji wedle kryterium „sushi warszawa praga” natknąć się możemy na restaurację OtoSushi przy Nowym Świecie 46. Przez sześć lat odznaczana była certyfikatem jakości TripAdvisor, co jest największym gwarantem tego, że dostanie się tam dobre sushi. Istnieje na rynku od przeszło dekady, inspirując się kuchnią Kraju Kwitnącej Wiśni. Restauracja ta mimo szacunku do japońskiej tradycji jest otwarta na nowe smaki. W ofercie dostępne są klasyczne nigiri, maki czy sashimi oraz bardziej nowoczesne wersje Fusion.

Gdzie można zjeść najlepsze sushi w Warszawie?

Sushi Zushi – pewne sushi na zamówienie

To restauracja mająca kilka swoich punktów w stolicy. Ich knajpy znajdują się na Świetokrzyskiej, Żurawiej, Sadybie czy Ursynowie. To miejsce serwujące zawsze idealne rolki, wypełnione świeżą rybą i dobrze ugotowanym ryżem. Jeśli chcemy zjeść pewne i dobre sushi warto tam zajrzeć.

Izumi Sushi, Kago Sushi, Sen – trzy knajpy jednego twórcy

Twórcą Izumi, Kago oraz Sen jest znakomity szef kuchni, a mianowicie Alon Than. Izumi wyróżnia sią niezwykłym wnętrzem, gdyż restauracja jest jednocześnie także palmiarnią. Warto więc odwiedzić ją pod adresem Biały Kamień 4. Kago to lokal znajdujący się na Pradze i ulicy Koszykowej, serwujący pyszne sushi w przeróżnych odsłonach. Sen to miejsce, serwujące same oryginały takie jak nigiri z łososiem i truflą, maki z tuńczykiem i sosem z kolendry czy maki z krabem soft shell z jalapeno. Jeśli prócz sushi jest się fanem widoków na Wisłę warto wybrać się na Wioślarską 6.

Wśród innych lokali, serwujących sushi wartych odwiedzenia jest z pewnością Villa Sushi&Thai przy Al. Rzeczypospolitej na Wilanowie. Knajpa ta w pandemii oferowała klientom dostawy zestawów do samodzielnego robienia sushi, co cieszyło się dużą popularnością.  Będąc na Nowogrodzkiej warto zajrzeć do Art Sushi, a na Mokotowie lub w Śródmieściu do Youmiko Sushi. Jak widać knajp, serwujących dobre sushi w Warszawie nie brakuje. Teraz tylko czas na małą wycieczkę po nich. A więc do dzieła!

Podobne artykuły