Korekta lakieru samochodowego, czyli o tzw. królowej autodetailingu

Korekta lakieru samochodowego, czyli o tzw. królowej autodetailingu

Utrata blasku, otarcia, drobne rysy, zmatowienie lakieru to rzeczy, których nie unikniemy podczas codziennego korzystania z naszego samochodu. Lakier, tak samo jak każde inna część samochodu – zużywa się, a nasza niewielka wiedza na temat dbania o niego, nie pomaga. Myjnie ze szczotkami, sól i inne substancje chemiczne, które mają styczność z naszym samochodem, uszkadzają go – zostawiając na nim nieodwracalne zmiany. Na szczęście mamy na to sposób! Królowa detailingu, czyli korekta lakieru!

Korekta lakieru. Co to jest i dlaczego mówimy, że jest renowacją lakieru?

Zabieg korekty lakieru jest jednym z najbardziej efektownych zabiegów detailingowych. Rysy, otarcia i inne uszczerbki znajdujące się na karoserii – znikają, a samochód nabiera ponownie salonowego blasku, zachwycając wszystkich swoim wyglądem. Stan lakieru jest o niebo lepszy, a sam samochód zdecydowanie zyskuje na wartości.

Korekta lakieru samochodowego, czyli o tzw. królowej autodetailingu

Zarysowania samochodowe dla niewtajemniczonych

Zarysowania, które znajdują się na naszych pojazdach możemy podzielić na: drobne, średnie oraz głębokie. Te ostatnie są przez nas zauważane najczęściej, a co za tym idzie są bardzo widoczne, rzucające się w oczy i najtrudniejsze do usunięcia. W ich przypadku, konieczne będzie wykorzystanie specjalistycznych narzędzi. Korekta lakieru jest zabiegiem, który powinien być poprzedzony fachowymi oględzinami pojazdu. Warto oddać sprawę w ręce specjalistów, ponieważ zabieg ten jest trudny i niebezpieczny dla samochodu, a nawet najlepszy sprzęt nie będzie dobrym rozwiązaniem, gdy trzyma go w dłoniach osoba bez wiedzy i doświadczenia. W przypadku zabiegu, jakim jest korekta lakieru, to właśnie one są kluczowe dla jego powodzenia.  Warto zaznaczyć, że nie sztuką jest usunąć rysy, a sztuką jest otrzymać genialny efekt wizualny, z zachowaniem szacunku dla powłoki lakierniczej.

Droga na skróty to zły pomysł, gdy w grę wchodzi karoseria Twojego samochodu

Wybór drogi na skróty w przypadku korekty lakieru nie jest dobrym pomysłem. Zabieg ten jest czasochłonny, a w sytuacji gdy ktoś proponuje Wam wykonanie go szybko i tanio – wyjście jest tylko jedno! Uciekajcie! W detailingu oraz polerowaniu samochodu nie ma ścieżek na skróty i prawdopodobnie, już po kilku dniach po odebraniu samochodu z podejrzanego zakładu, zauważycie, że z waszą karoserią coś jest delikatnie nie tak.

Szacunek do pojazdu to podstawa

Bezpieczeństwo w procesie redukcji rys w trakcie korekty lakieru to podstawa. Angażując się na 100% można uzyskać genialny efekt, szanując jednocześnie powierzchnię lakierniczą. Dzięki takiemu podejściu, samochód zachowuje właściwe parametry lakieru i wciąż jest chroniony przed zewnętrznymi oraz mechanicznymi procesami, które mogą mieć na niego negatywny wpływ. Do osiągnięcia stanu dobrze wykonanej korekty lakieru, niezbędny jest czas, specjalistyczne narzędzia oraz wiedza i spore doświadczenie ludzi pracujących przy Twoim samochodzie.  

Korekta lakieru? To nie koniec!

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wykonanie tego zabiegu, warto pomyśleć o zabezpieczeniu karoserii na wypadek ewentualnych przyszłych uszkodzeń. Świetnym wyjściem z tej sytuacji okazują się być folie ochronne XPEL bądź nałożenie na samochód powłoki ceramicznej. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez fanów motoryzacji powłoką ceramiczną jest Ceramic Pro 9H. Trwale wiąże się z ona z lakierem i gwarantuje mu do 10 lat ochrony oraz ekstremalny połysk, jak z salonu.

Podobne artykuły