Kulinarny aspekt Krakowa

Kulinarny aspekt Krakowa

Zwiedzanie zabytków Krakowa może naprawdę zmęczyć, dlatego konieczne jest odwiedzenie dobrej restauracji. W mieście ich nie brakuje, dlatego wybór z pewnością nie będzie łatwy. Jesienią, kiedy dni i wieczory są już nieco chłodniejsze stawia się głównie na rozgrzewające zupy. Dlatego wybranie restauracji serwującej polskie dania będzie trafnym wyborem i goście z pewnością wychodzą zadowoleni.

Posiłki w Krakowie

Większa część społeczeństwa lubi od czasu do czasu zjeść pizzę, najlepszą neapolitańską serwuje się w loklu N'Pizza. Lokal ten odwiedzają często grupy znajomych, produkty na pizzę pochodzą głównie z Włoch, czyli ojczyzny tego przysmaku. Aby jej skosztować trzeba udać się pod adres ul. Rajska 3, lokal 2. Wielbiciele hummusu powinni zajrzeć do Hummus Amamamusi, gdzie od samego wejścia dobrze wyczuwalna jest gościnność. Jeżeli podstawowa potrawa nie jest wystarczająca, dodatki ją dopełnią. Wśród wariacji znajduje się hummus z wędzoną śliwką, suską sechlońską lub regionalnym produktem z Małopolski. W lokalu codziennie można zjeść śniadanie, które serwowane jest aż do godziny 14.

Kulinarny aspekt Krakowa

Pyszne jedzenie w centrum Krakowa

W centrum Krakowa znajduje się między innymi Toaster, czyli lokal, w którym główną rolę grają różne propozycje tostów. Dodatki często nie są oczywiste, nie brakuje tych dedykowanych wegetarianom i wielbicielom słodyczy. Na miejscu wypiekane są również własnoręcznie rogale czekoladowe, migdałowe i muffiny jagodowe. Wnętrze restauracji jest niepozorne, skromne i niewielkie, ale można skorzystać z opcji dostawy pod wskazany adres, albo osobiście odebrać swoje zamówienie i skonsumować je w dowolnym miejscu. Amatorzy świeżego pieczywa mogą udać się do piekarni Breaking Bread, z której produkty urzekają świeżością i wysoką jakością wykorzystywanych składników. W Krakowie zatem nie wypada być głodnym, a właściwie jest to niemożliwe. Miejskie lokale gastronomiczne prawie zawsze wypełnione są po brzegi, ponieważ rozpieszczają podniebienia swoich gości. Warto się o tym przekonać przy najbliższej okazji.

Podobne artykuły