Dlaczego warto pobrać aplikację jakości powietrza?

Dlaczego warto pobrać aplikację jakości powietrza?

Każdy człowiek powinien mieć na uwadze to, że jakość powietrza, jakim oddycha ma dla niego naprawdę ogromne znaczenie. Powietrze zanieczyszczone przez smog negatywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz stan zdrowia. Warto, więc zaznaczyć, że nie zawsze wyjście na spacer z dzieckiem czy uprawianie sportu na zewnątrz jest dla nas dobrym rozwiązaniem. W czasie, w którym ilość zanieczyszczeń w powietrzu znacząco przekracza normy o wiele lepiej jest pozostać w domu. Dobrze jest, więc na bieżąco monitorować jakość powietrza w swojej okolicy. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć wielu negatywnych skutków smogu.

W jaki sposób możemy sprawdzić jakość powietrza w naszej okolicy?

Prostym i szybkim sposobem na kontrolowanie jakości powietrza w naszej okolicy jest np. sprawdzanie aktualnego poziomu zanieczyszczeń za pomocą map Airly. Na mapach Airly możemy zobaczyć czy dla danej miejscowości normy dla pyłów drobnych PM10 i PM2.5 zostały przekroczone. Należy zaznaczyć, że pyły PM2.5 i PM10 to zanieczyszczenia powietrza szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego naprawdę warto kontrolować ich poziom. Oprócz map firma Airly udostępnia nam również niezwykle wygodną w użyciu, bezpłatną aplikacje mobilną. Warto pokreślić, że aplikacja jakości powietrza firmy Airly to wszystkie potrzebne informacje o powietrzu w naszej okolicy dostępne w jednym miejscu. Jeżeli zastanawiamy się czy aplikacja jakości powietrza to dobry wybór to weźmy pod uwagę to, że to właśnie posiadanie aktualnych informacji o smogu umożliwia nam podjęcie działań mających na celu ochronę przed tym zagrożeniem, a należy podkreślić, że negatywnych skutków oddychania zanieczyszczonym powietrzem jest naprawdę wiele. Mowa tu miedzy innymi o: zwiększonym ryzyku wystąpienia nowotworów, rozwoju licznych przewlekłych chorób układu oddechowego czy też o zaburzeniach rozwoju płodu. Dzięki bieżącemu monitoringowi zanieczyszczeń będziemy mogli lepiej zaplanować swoją aktywność na zewnątrz tak, aby unikać niepotrzebnych wyjść wtedy, gdy normy są znacznie przekroczone. Jeżeli jednak w takim dniu będziemy mieli zaplanowane wyjście, którego nie możemy odwołać zadbajmy o to, aby na czas przebywania na zewnątrz założyć dobrej jakości maskę antysmogową.

Dlaczego warto pobrać aplikację jakości powietrza?

Dlaczego warto korzystać z aplikacji jakości powietrza firmy Airly?

Aplikacja jakości powietrza firmy Airly to narzędzie, które ma wiele zalet. Aplikacja ta dostępna jest dla ponad 4000 lokalizacji, daje nam dostęp do rzetelnych danych liczbowych, jest intuicyjna i prosta w obsłudze, a ponadto posiada bardzo estetyczna formę oraz wiele użytecznych funkcji. Niezwykle przydaną funkcją tej aplikacji jest np. możliwość otrzymywania powiadomień o przekroczeniu bezpiecznego poziomu norm zanieczyszczeń dla naszej okolicy. Warto dodać, że aplikacja jakości powietrza firmy Airly działa zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i na urządzeniach z systemem iOS. Dostępna jest, więc dla naprawdę szerokiego grona osób. Warto, więc korzystać z tego typu nowoczesnych rozwiązań. Pamiętajmy, ze świadome oddychanie to nasz wkład w ochronę naszego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych.

Podobne artykuły