Soczewki kontaktowe w wersji miesięcznej i ich zalety

Soczewki kontaktowe w wersji miesięcznej i ich zalety

Po soczewki kontaktowe sięga coraz więcej osób wymagających codziennej korekcji wzroku. Są one znacznie wygodniejsze i bardziej dyskretne od okularów pozwalając skutecznie zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku oraz w pełni cieszyć się życiem. Najpopularniejszym wśród użytkowników szkieł kontaktowych wariantem są te w wersji miesięcznej, do których należą soczewki kontaktowe purevision 2.

Soczewki miesięczne i ich charakterystyka

Soczewki kontaktowe występują w kilku wariantach, z których najpopularniejsze są szkła jednorazowe, miesięczne i całodobowe. Te pierwsze są dobrym wyborem dla początkujących użytkowników, którzy dopiero uczą się korzystania ze szkieł kontaktowych – soczewki jednorazowe, jak sama ich nazwa wskazuje, zakładamy rano, nosimy cały dzień i wieczorem zdejmujemy. Zużyte szkła wyrzucamy do kosza, a następnego dnia sięgamy po nową parę. Soczewki całodobowe to swoiste ich przeciwieństwo – możemy je nosić przez całą dobę, najczęściej przez 30 dni, bez potrzeby zdejmowania.

Czymś pomiędzy oboma tymi rozwiązaniami są natomiast soczewki miesięczne, które są zdecydowanie najpopularniejszym wariantem nowoczesnych szkieł kontaktowych. Zaliczające się do nich soczewki kontaktowe purevision 2 są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym, co oznacza, że zakładamy je rano, nosimy aż do wieczora, a przed udaniem się na nocny wypoczynek zdejmujemy. Na tym jednak nasza przygoda się nie kończy, gdyż soczewki miesięczne wymagają codziennego czyszczenia. Wykonuje się je za pomocą dedykowanego preparatu wielofunkcyjnego do czyszczenia i dezynfekcji szkieł kontaktowych, w którym przechowujemy soczewki do następnego dnia. Soczewki kontaktowe purevision 2 posiadają 30-dniowy okres przydatności do użytku, w czasie którego producent gwarantuje im niezmienne właściwości, pełne bezpieczeństwo i wysoki komfort noszenia.

Soczewki kontaktowe w wersji miesięcznej i ich zalety

Soczewki kontaktowe purevision 2 i ich najważniejsze zalety

Soczewki kontaktowe purevision 2 są produktem znanej i cenionej w branży okulistycznej marki Bausch&Lomb. Są wykonane z ultracienkiego hydrożelowego materiału o nazwie Balafilcon A, który zapewnia wysoki komfort noszenia oraz sprawia, że konstrukcja soczewek należy do najcieńszej na rynku. Docenią to w szczególności osoby, które posiadają wrażliwe, skłonne do podrażnień oczy, które „nie polubiły się” z innymi dostępnymi na rynku soczewkami. Duża przepuszczalność tlenu oraz uwodnienie na poziomie 36% gwarantują komfortowe korzystanie ze szkieł przez cały okres ich użytkowania.

Same soczewki kontaktowe purevision 2, pomimo swojej cienkiej konstrukcji, są bardzo łatwe i wygodne w codziennym zakładaniu i zdejmowaniu. W efekcie doskonale nadają się zarówno dla stałych użytkowników soczewek kontaktowych, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą nowoczesną metodą korekcji wzroku. Ogromnym atutem soczewek purevision 2 jest także redukcja efektu halo, co w szczególności docenią kierowcy oraz osoby dużo czasu spędzające przed ekranami urządzeń elektronicznych. Soczewki gwarantują prawidłowe widzenie w każdych warunkach oświetleniowych, przez co świetnie sprawdzają się także w podróży.

Podobne artykuły