Samochody na minuty to auta dla firm?

Samochody na minuty to auta dla firm?

Carsharing to niezwykle powszechna forma wynajmu samochodu na minuty w Europie Zachodniej. Coraz pewniej odnajduje się również i w Polsce. Dodatkowo swą ofertę poszerza o auta dla firm. Na czym zatem polega ta idea? Komu jest dedykowana i czy rzeczywiście firmom opłaca się w nią inwestować?

Samochód na minuty – na czym polega ta koncepcja?

Samochód na minuty to usługa wynajmu auta na czas. Dostępna jest już w większych polskich miastach takich jak Warszawa, Poznań, Trójmiasto, Wrocław czy Kraków. Polega na udostępnianiu samochodów przez wypożyczalnię w miejscach oznakowanych i zaparkowanych w różnych miejscach w mieście. Samochody można zarezerwować przez aplikację mobilną. Koszty ponoszone są tylko i wyłącznie za przejechany czas i dystans kilometrowy. Wszelkie pozostałe opłaty takie jak paliwo, serwis, ubezpieczenia itp. pokrywa operator usługi.

Samochody na minuty to auta dla firm?

Odbiorca usługi – komu jest dedykowana?

Początkowo carsharing dedykowany był osobom, które rzadko korzystają z samochodów, a znacznie częściej z taksówek czy Ubera. Osoby, które mieszkają w dużym mieście nie zawsze potrzebują posiadać samochód na wyłączność, zwykle koszty utrzymania są znacznie większe niż realnie przemierzone nim kilometry. Wówczas idealnym rozwiązaniem wydaje się być carsharing. To doskonała alternatywa w sytuacji wystąpienia potrzeby posiadania komfortowego środka transportu po to, by dotrzeć np. na umówione spotkanie. Znacznie bardziej opłaca się korzystać z carsharingu aniżeli posiadać własny samochód i pokonywać nim jedynie krótkie dystanse.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że carsharing został doceniony przez wielu przedsiębiorców i wolą skorzystać z opcji wynajmu auta dla firm , aniżeli zakupywać własnych samochodów służbowych drogą tradycyjną czy w formie leasingu dla firm, tworząc dodatkowe zobowiązanie finansowe. Nie jest to dobre posunięcie, w czasach niepewności i wielkiego kryzysu gospodarczego.

Traficar – wygoda wynajmu gwarantowana

Traficar to obecnie jeden z głównych operatorów, świadczących usługę carsharingu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Swe usługi oferuje w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Trójmiasto oraz 14-stu miastach, należących do Śląska i Zagłębia. W swej ofercie dysponują różnego typu samochodami najnowszej generacji, począwszy od tradycyjnych osobówek, przez auta bardziej kompaktowe, aż po samochody dostawcze. W zależności od wybranej usługi, ponieważ firmy mogą korzystać z 3 wariantów można odbierać samochody w całym mieście bądź pod siedzibą własnej firmy, jeśli zdecydowaliśmy się na usługę Traficar dla firm „na wyłączność”. W tym przypadku korzysta się z konkretnej ilości samochodów, przeznaczonych tylko i wyłącznie do użytku własnej firmy. Możliwa jest również inna opcja wynajmu, polegająca na korzystaniu ze wszystkich samochodów, znajdujących się we flocie Traficara. Jedynym wymogiem dla każdego pracownika jest konieczność instalacji aplikacji, za pomocą której będzie można rezerwować przejazdy i korzystać z samochodu, gdyż tylko w ten sposób można się do niego dostać.

 

 

 

Podobne artykuły