Zalety prowadzenia własnej działalności

Zalety prowadzenia własnej działalności

Jeśli w Twojej głowie pojawiła się myśl o porzuceniu aktualnej pracy na etacie i założeniu własnej firmy warto mieć świadomość, że powiązane jest to ogromną zmianą stylu życia, ogromem wyrzeczeń i ciężką pracę. Prowadzenie własnej firmy wiąże się ze sporą odpowiedzialnością za siebie samego, osoby zatrudnione oraz swoją i ich rodziny. Początki własnego biznesu wiążą się z ogromem determinacji, samodyscypliny oraz wzrostem własnych kompetencji. Nie każdy może sobie pozwolić na tego typu krok, wymaga on wielu predyspozycji umożlwiających odniesienie sukcesu. Jakie wyróżnia się walory oraz predyspozycje do prowadzenia własnej działalności?

Predyspozycje do prowadzenia własnego biznesu

Mówi się, że posiadanie odpowiedniej osobowości ma wpływ na odniesienie sukcesu w biznesie. Mowa tutaj o osobie niezależnej, zmotywowanej, zorganizowanej, umiejącej pracować w zespole oraz rozdzielać zadania do wykonania. Ponadto musi być to osoba kreatywna, o pewnych zdolnościach marketingowych, odpowiedzialna, szybko ucząca się i potrafiąca odszukać potrzebne informacje. Do prowadzenia własnego biznesu niezbędna jest komunikatywność, umiejętność oszczędzania i racjonalnego zarządzania pieniędzmi. Taka osoba musi być sprawna w sprzedaży, posiadać doświadczenie handlowe, z zdolnościami przywódczymi oraz optymistyczna.

Zalety prowadzenia własnej działalności

Zalety prowadzenia własnej firmy

Do głównych zalet wynikających z prowadzenia własnej działalności zalicza się to, że człowiek pracuje sam dla siebie, odczuwa satysfakcję z realizowanych celów, ma poczucie niezależności i wolności, nie musi prosić się o urlop, dni wolne. Sam jest kowalem własnego losu. Nie jest od nikogo zależny. Ma możliwość realizowania swoich planów i marzeń, jest niezależny, z możliwością samorozwoju i samorealizacji. Sam sobie dobiera współpracowników, godziny pracy oraz miejsce. Może być to własny dom. Pracując na własną rękę nie mamy żadnych ograniczeń związanych z wysokością wynagrodzenia, kosztami prowadzenia działalności – wiele przedmiotów i usług można odliczyć od podatku.

 

 

 

Podobne artykuły