Skuteczne narzędzia social media ułatwiające prowadzenie biznesu

Skuteczne narzędzia social media ułatwiające prowadzenie biznesu

Obecność w social mediach jest bardzo potrzebna we współczesnym biznesie, publikowane treści należy właściwie dobierać. Warto zatem postawić na skuteczne narzędzia pozwalające na zdobycie niezbędnej wiedzy w zakresie publikacji i analizy skuteczności wszelkich podejmowanych działań.

Skuteczne narzędzia social media ułatwiające prowadzenie biznesu

Potrzebne narzędzia social media

Na samym początku zestawienia warto omówić Hootsiute, który uznaje się za jedno z najbardziej skutecznych sposobów. Monitorowanie marki w ten sposób jest możliwe już od 2008 roku, wówczas powstała pierwsza wersja. Zaletą tego narzędzia social media jest przede wszystkim przejrzystość i prostota działania. Użytkownik może ustawić generowanie raportów dotyczących aktywności w konkretnych portalach społecznościowych. Istotną opcją jest także możliwość planowania z wyprzedzeniem działań w social mediach. Działa na urządzeniach z systemami iOS, Android oraz BlackBerry, zaletą jest również dostępność wersji polskojęzycznej. Wadą tego konkretnego narzędzia social media jest cena dodatkowych usług, co może trochę zniechęcić, lecz z pewnością jest warte wypróbowania. Dobrze znane marki, takie jak: Eurosport, Carrefour, czy Orange zdecydowały się zaufać Ove Graph, celem tego narzędzia jest monitorowanie kont zakładanych na Instagramie, Twitterze, Youtube i oczywiście Facebooku – czyli najpopularniejszych serwisach społecznościowych. W jednym miejscu gromadzi się wówczas całe centrum dowodzenia, z którego zarządza się contentem i przede wszystkim oszczędza czas. Narzędzia social media tego rodzaju pozwalają nawet pogrupować zamieszczane komentarze i wyłaniać najbardziej zaangażowanych użytkowników. To doskonała propozycja dla osób, które nie mają zbyt dużo nakładów finansowych do ulokowania, ponieważ narzędzie to jest całkowicie darmowe.

Łatwość zarządzania social mediami

SproutSocial to z kolei narzędzie stworzone w Stanach Zjednoczonych, z którego korzysta co najmniej kilka dużych i doskonale znanych firm. Analizowanie kont w social mediach obejmuje między innymi aktualizację i przegląd wszystkich niezbędnych danych. Przydatnymi funkcjami są ponadto planowanie postów w każdym kanale mediów społecznościowych i sprawdzanie aktywności odbiorców zamieszczanych treści. Narzędzia social media powinny być przede wszystkim obsługiwane również na urządzeniach mobilnych – to wymaganie oczywiście spełnia SproutSocial. Kolejną platformą, której warto się przyjrzeć jest Buffer, obsługujący oczywiście wszystkie najważniejsze social media. Największą zaletą jest w tym przypadku analiza najlepszych pór dodawania postów, biorąc pod uwagę najlepszą porę dnia lub nocy. Ceny wersji płatnych są do zaakceptowania, co stanowi kolejną korzyść. Przysłowiową wisienką na torcie tego zestawienia jest Wisetrends, za powstaniem którego stoją polscy programiści. Cały czas jest udoskonalany, ale już teraz  ma szereg zalet, na przykład widoczność fanpage’ów z podziałem na kilkadziesiąt kategorii. Generowanie darmowych raportów pozwala na sprawne zarządzanie swoimi social mediami.

Podobne artykuły