Jak zacząć swoją przygodę z morsowaniem?

Jak zacząć swoją przygodę z morsowaniem?

Morsowanie w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularne. Przez wiele osób uważane jest za doskonały sposób na zachowanie dobrego zdrowia. Poza tym sport ten uwalnia naprawdę dużą ilość endorfin.

Dlaczego warto morsować?

Morsowanie ma bez wątpienia wiele zalet. Kąpanie w lodowatej wodzie w okresie jesienno- zimowym daje nam same korzyści. Dzięki niemu możemy miedzy innymi zahartować swoje ciało, zwiększyć odporność czy też poprawić krążenie. Morsowanie pozytywnie wpływa także na wydolność układu sercowo naczyniowego. Należy jednak pamiętać, że przeciwskazaniem do morsowania są choroby kardiologiczne. Tego rodzaju sport dobrze wpływa również na skórę, poprawia jej ukrwienie, ujędrnia ją i wygładza. Morsować mogą osoby w różnym wieku, nawet dzieci i seniorzy. Morsowanie to dobry sposób na walkę z bólem reumatycznym, chorobami alergicznymi czy też cellulitem.

Jak zacząć swoją przygodę z morsowaniem?

Morsowanie dla początkujących – o czym należy pamiętać?

Jeżeli pragniemy rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem to na początek warto udać się do lekarza, który to oceni czy nie posiadamy schorzeń kardiologicznych. Jeżeli lekarz nie będzie widział żadnych przeciwskazań do morsowania to wówczas należy poszukać doświadczonej grupy morsów, do której moglibyśmy dołączyć. Pamiętajmy, że morsować zawsze powinno się w grupie, a nie w pojedynkę. Podczas pierwszego morsowania róbmy wszystko powoli i uważnie, obserwujmy swój organizm i sygnały, które nam wysyła. Przed wejściem do zimnej wody wymagana jest rozgrzewka. Zadbajmy także o to, aby być wypoczętym, odpowiednio nawodnionym i odżywionym. Oczywistym jest również fakt, że używki (np. alkohol czy papierosy) bezpośrednio przed morsowaniem są zabronione. Podczas pierwszego morsowania nie każdy musi od razu dokonać swojego pierwszego całkowitego zanurzenia w wodzie. Z upływem czasu możemy pozwolić sobie na więcej i przy następnym razie zanurkować dłużej i głębiej. Pamiętajmy również o tym, że do zimnej wody powinniśmy wchodzić stopniowo i bez zbędnego pośpiechu. Natomiast po zakończeniu morsowania powinno się jak najszybciej rozgrzać.

Podobne artykuły