Redukcja stresu - w jaki sposób o nią zadbać?

Redukcja stresu - w jaki sposób o nią zadbać?

Stres towarzyszy nam każdego dnia, równie w domu, pracy czy szkole. Jedni są na niego odporni, innym mocno daje się we znaki. Istnieją sposoby, aby mu zapobiec. Niestety sporo osób jest na niego mocno podatna, dlatego nie pozostaje im nic innego, jak dbałość o jego redukcję. Jak zredukować stres, który nagromadził się w naszym organizmie? 

Redukcja stresu poprzez sport

Sport to najlepsze rozwiązanie, pozwalające na redukcję stresu. Po pierwsze przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej, jednakowoż kształtuje sylwetkę. Sprawia, że nasz organizm produkuje endorfiny, uwalniają się wszystkie pozytywne hormony, a stres zostaje zredukowany. Co więcej, wysiłek fizyczny sprawia, że lepiej śpimy, szybciej przyswajamy witaminy i poprawiamy apetyt. Szczególnie jeśli ćwiczymy na świeżym powietrzu. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy lubi sport. Jak się więc do niego przełamać? Nie ma jednego rozwiązania. Jedni polubią sport, sięgając po nieznaną dotąd dyscyplinę, inni z kolei wybiorą na siłę to, co już znają, bo w ten sposób będą się czuć bezpieczniej. Nie ważny jest sposób, a efekt.

Redukcja stresu - w jaki sposób o nią zadbać?

Redukcja stresu a muzyka

Sporo osób lubi muzykę. Mimo że głównie jest zabijaczem nudy w autobusie, tramwaju czy samochodzie, a także towarzyszem podczas domowych porządków, ma też inne zalety. Redukuje stres, odświeża umysł i pozwala się zrelaksować. Nawet jeśli teoretycznie nie jest to muzyka do

relaksacji. Jakiej muzyki słuchać, aby pozbyć się napięcia? Każdej. Ze względu na to, że każdy lubi coś innego, warto kierować się swoim gustem muzycznym. Słuchanie muzyki ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Dlatego, jeśli czujesz się zestresowany, włącz ulubioną playlistę, zamknij oczy i pozbądź się złego samopoczucia. Słuchanie muzyki może być świetną alternatywą dla sportów, gier planszowych czy podjadania słodyczy, które niekoniecznie zredukują stres, a przyczynią się do powstania chorób w naszym organizmie. Jeśli nadal nie wiesz, co może pomóc zredukować stres, zapytaj swoich bliskich o ich sposoby i spędź z nimi czas. Być może to jeden ze sposobów, który wprawi Cię w lepszy nastrój.

Podobne artykuły