Pomysł na rozwój zawodowy – studia grafika

Pomysł na rozwój zawodowy – studia grafika

Jeśli jesteś osobą, lubiącą cały czas czegoś się uczyć, a dysponujesz dużą ilością czasu wolnego po pracy przemyśl studia graficzne. To bardzo rozwojowe studia zarówno jeśli chodzi o grafikę reklamową i multimedia na studiach licencjackich, jak i grafikę reklamową, studiowaną na studiach podyplomowych. Kierunki te przygotowują do zawodu projektanta w zakresie szeroko pojmowanej grafiki użytkowej. Studia te znajdują się w ofercie studiów przygotowanej przez Wyższą Szkołę Europejską im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Program nauczania

Kierunek Grafika reklamowa i multimedia stwarza studentom szansę na opanowanie zróżnicowanych kompetencji zawodowych. W podstawie programowej występują przedmioty, które odpowiadają głównym rynkowym nurtom współczesnego projektowania graficznego, prowadzone przez praktykujących specjalistów. Po roku nauki studenci stają przed wyborem specjalności. Do dyspozycji mają Grafikę reklamową i edytorską, Multimedia i grafikę interaktywną oraz User Experience. Do złożenia niezbędne będzie także przygotowanie własnego portfolio. Osobny nabór jest dokonywany na specjalność Digital Art, która jest połączeniem grafiki cyfrowej i ilustracji. Absolwenci studiów mogą pracować jako grafik w branży gier bądź wydawniczej, a dokładnie w prasie, przy projektowaniu książek i innych publikacji, multimedialnych produktów edukacyjnych czy w branży mody.

Pomysł na rozwój zawodowy – studia grafika

Korzyści ze studiowania grafiki

Program studiów odpowiednio uzupełnia kompetencje grafika o umiejętności z zakresu promocji i marketingu, dzięki czemu w przyszłości można podejmować pracę w działach marketingu, jak i agencjach reklamowych. Partnerzy biznesowi kierunku i praktykodawcy starają się dopasować program do potrzeb pracodawców, co jest korzystne pod względem przyszłej kariery zawodowej. Program studiów uzupełniony jest o praktyki w agencjach reklamowych, działach marketingu i firmach z branży reklamowej, wydawniczej, gier i multimediów. Wszystkie zajęcia wykładane są przez praktyków, znających realia rynkowe i posiadające aktualną wiedzę i umiejętności. W programie –studia grafika zawarto wszelkie niezbędne narzędzia specjalistyczne w zawodzie oraz rozwój potrzebnych kompetencji takich jak projektowanie stron www, przygotowywanie plików do druku, a także tworzenie infografik, filmów i animacji.

Powody, dla których warto pójść na studia

Wykształcenie wyższe jest poważane z punktu widzenia pracodawcy. Pracownicy posiadający wyższe wyksztalcenie są bardziej poszukiwani. Znaczenie ma również uczelnia, na której się studiowało. Najlepsze połączenie jest wtedy, gdy wykształcenie jest poparte doświadczeniem zawodowym. Studia poszerzają horyzonty, to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy, ale także okazja na odnalezienie dodatkowej ścieżki kształcenia. Studia zwiększają szansę na znalezienie interesującej pracy, zwłaszcza studiowanie w większym mieście daje większe możliwości na znalezienie dobrze płatnej pracy. W trakcie studiów ma miejsce nawiązywania ciekawych znajomości i długodystansowych współprac. Relacje z czasów studiów mogą być znaczące podczas planowania dalszej kariery.

 

Podobne artykuły